Pozvánka na metodické semináre pre verejnosť!!! WORKSHOPY " LEZIEME BEZPEČNE" 2018

Pozývame Vás na workshopy "Lezieme bezpečne" určené pre všetkých ktorí sa chcú horolezectvu venovať bezpečne. Na jednotlivých workshopoch sa budú prezentovať najnovšie postupy a zároveň si ich budete môcť vyskúšať pod vedením Inštruktora horolezectva Peťa Padúcha. 

Workshopy sú určené nie len pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých lezcov. Nezabúdajte, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. 

Miesto Lezecká stena Pavúk http://www.stena.horoklub.sk/ 

Cena každého workshopu je 10 Eur. Pre členov Horoklubu ŠK UMB (za rok 2018) a členov stredoškolského a vysokoškolského lezeckého krúžku (na Pavúku) je 3 Eur. V cene workshopu je vstup na lezeckú stenu Pavúk. Rozsah cca 1,5 hodiny.

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Témy workshopov:

16.4.2018 - Naväzovanie na sedací a hrudný úväz.- Najdôležitejšie uzly pri lezení.- Bezpečné istenie „TR“ a „RP/PP“.

23.4.2018 - - Zapínanie postupových istení (otáčanie a smerovanie karabín v expreskách aj pri zmene smeru lezenia).- Štandy (príprava istiaceho stanoviska).

30.4.2018- - Preväzovanie prvolezca po dolezení v jednododĺžkovej ceste.- Stúpanie a klesanie po lane (ako sa dostať po lane s pomocou prúsikov).- Sebaistenie pri zlaňovaní (ako bezpečne zlaniť).

7.5.2018- - Záchrana HOI (záchrana po páde do štandu bez nutnosti vyťahovania zraneného na štand).

14.5.2018- - Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.